radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Zimowe aktywności
Zimowe szaleństwo dla każdego

2013-03-21 13:16:17

Kilometry nartostrad, nowoczesne wyciągi oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna – to marzenie wielu miłośników sportów zimowych. Amatorów zimowego szaleństwa przybywa z każdym rokiemKilometry nartostrad, nowoczesne wyciągi oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna – to marzenie wielu miłośników sportów zimowych. Amatorów zimowego szaleństwa przybywa z każdym rokiem. Nie brak wśród nich doświadczonych narciarzy, jak i tych stawiających pierwsze kroki na narciarskich stokach. Nie brak wśród nich i takich, którzy z narciarskich stoków chcieliby korzystać przez cały rok. To właśnie z myślą o nich organizowane są coraz bardziej popularne wyjazdy narciarskie. Czy warto skorzystać z takiej zorganizowanej formy wypoczynku?

Dobra organizacja – podstawa udanego wyjazdu

Dobra organizacja jest podstawą każdego wyjazdu.Wybór odpowiedniej miejscowości, załatwienie formalności związanych z miejscem noclegu oraz zorganizowanie najlepszego środka transportu wcale nie jest zadaniem łatwym. Ci, którzy chcą się wybrać na narty, mają dodatkowy problem.Nieporęczny sprzęt sportowy trzeba przetransportować w odpowiedni sposób, co niektórym osobom może sprawić wiele problemów.

Zorganizowane wyjazdy narciarskie mają tę zaletę, że wszelkie sprawy organizacyjne spadają na biuro podróży. Uczestnikom takiej wyprawy pozostaje tylko cieszenie się możliwościami wypoczynku i uprawiania swych ulubionych sportów.O to, by znaleźć miejsce w pobliżu atrakcyjnych wyciągów i odpowiednie miejsce na nocleg martwi się już organizator. On też dba o to, by narty, kijki i deski snowboardowe bezpiecznie trafiły wraz ze swymi właścicielami na miejsce.

Najpopularniejsze wyjazdy narciarskie

Najszerszą ofertę wyjazdów narciarskich przedstawiają biura podróży w szczytowym dla miłośników takich sportów okresie, czyli w miesiącach zimowych. Wyjazdy w Alpy oraz w polskie góry cieszą się w tym czasie dużym zainteresowaniem. WPolsce w tym okresie oblężenie przeżywają takie kurorty, jak Zakopane, Szczyrk czy Szklarska Poręba.

Ci, którzy chcą na nartach pojeździć latem, również mają taką możliwość. Nie brak w Europie całorocznych ośrodków narciarskich, wśród których prym wiedzie włoska Dolina Słońca – Val di Sole.Tu, na lodowcu Presna, można jeździć do woli nawet w cieplejszych miesiącach, zaś dobre warunki na stokach zapewniają udaną zabawę.

W grupie raźniej

Kolejną zaletą zorganizowanych wyjazdów na narty jest towarzystwo osób o podobnych zainteresowaniach. W grupie jeździ się raźniej, zaś dobry nastrój i wspólny wysiłek na stoku sprzyjają zawieraniu nowych przyjaźni. Wymiana sportowych doświadczeń z innymi, wspólna zabawa oraz zwiedzanie okolicy sprawiają, że wyjazd na narty może na długo zachować się w pamięci każdego uczestnika.

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl