radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Zimowe aktywności
Sexkurorty czyli podryw na narciarza

Sezon narciarski rozpocznie się lada dzień, a wraz z nim single ruszą na podbój stoków, schronisk, barów i dyskotek. Podpowiadamy, które kurorty sprzyjają nawiązywaniu znajomości i nie pozwalają nudzić się po zmroku

Włochy

Najpopularniejszym masywem górskim w Europie są Alpy, a najlepszej zabawy należy szukać we włoskiej ich części. Tam zimowe szaleństwo mieszą się z południowym charakterem mieszkańców słonecznej Italii. Włoskie kurorty, które powinny znaleźć się na liście górskich hot-miejscowości to przede wszystkim Livigno i Madonna di Campiglio.

Livigno
Narciarski raj, poza wspaniałymi stokami (ponad 70 km tras w Livigno, 130 km w całej dolinie Alta Valtellina), ma inną zaletę – to strefa bezcłowa, a nie od dziś wiadomo, że alkohol sprzyja imprezom. Ta jedna z top-stacji oferuje gościom mnóstwo sklepów, barów, restauracji, pubów i dyskotek. Livigno położone na wysokości 1800 m n.p.m to idealne miejsce dla tych, którzy oprócz jazdy na nartach na wspaniale przygotowanych trasach (obsługiwanych przez jedne z najnowocześniejszych wyciągów narciarskich), lubią nocne rozrywki. A gdy do tych atrakcji dodamy baseny termalne w pobliskim Bormio trudno będzie odmówić sobie wizyty w tym regionie.

Madonna di Campiglio
Położona w Dolinie Słońca (Val di Sole) Madonna di Campiglio należy do czołówki najpopularniejszych ośrodków narciarskich Europy. Trasy zjazdowe połączone są z terenami ośrodka Folgarida-Marilleva dają możliwość szusowania na ponad 130 km tras. Na brak hoteli, kwater, pubów, restauracji i dyskotek w Madonnie narzekać nie można, wybierając się jednak w ten rejon uwaga na Pinzolo. Miasteczko położone niedaleko Madonny kreowane jest na kurort rodzinny, a na podryw mamusiek z dziećmi chyba nie liczysz...

Francja

Val Thorens
Jeśli do Francji to najwyżej gdzie się da! Val Thorens jest najwyżej położonym w Europie ośrodkiem narciarskim (2300 m n.p.m.), w dodatku w największej narciarskiej strefie świata - Trzech Dolinach (fr. 3 Vallees) oferujących 335 tras o łącznej długości 600 km. Większość hoteli położona jest przy samych wyciągach, a miasteczko oferuje moc atrakcji apres ski. Uważane za gastronomiczną stolicę francuskich Alp zaprasza do francuskich kawiarni, gospód z lokalną kuchnią, irlandzkich pubów, barów z kuchnią międzynarodową. Czekają tam również miejsca bardziej imprezowe...

Szwajcaria

Sankt Moritz
Jeśli głośne dyskoteki to nie twój styl i szukasz miejsc luksusowych polecamy szwajcarskie Sankt Moritz. To ekskluzywnie miasteczko sprzyja poznawaniu tzw. lepszej partii.

Jeśli chodzi o narty - w St. Moritz znajduje się ponad 350 km tras, z czego ponad 70 km jest (w razie potrzeby) sztucznie naśnieżana.

A po nartach czekają na nas wykwintne restauracje, ekskluzywne butiki, wyszukane rozrywki. Można wybrać się do kasyna, na partyjkę zimowego golfa, pójść do klubu polo, a nawet zafundować sobie loty balonem. Jednak znakomita infrastruktura hotelowa i restauracyjna kosztuje nie mało - ceny należą do najwyższych w kraju.

Austria

Mayrhofen
Położone w dolinie Zillertal Mayerhofen oferuje najwięcej atrakcji w tym regionie. Pobliskie stoki zjazdowe w terenie Ahorn i Penken (kolejka na Penken wwozi narciarzy z samego centrum miasta – stacja jest przy głównej ulicy) gwarantują szusowanie na najwyższym poziomie. Blisko stąd też do stoków w Zillertal Arena i na lodowcu Tux. Samo miasteczko oferuje wiele rozrywek - centrum wellness, park wodny, a do tego liczne sklepy, puby i dyskoteki.

Polska

Zakopane
Polski sexkurort jest tylko jeden - Zakopane. Znane i oklepane, a jednak wciąż najbardziej popularne i oferujace najwiecej atrakcji po nartach. Gdy wjazd kolejką na Kasprowy Wierch masz za sobą, na Gubałówce też byłeś to i tak największe szanse na podryw dają Krupówki. Główna ulica miasteczka kusi sklepami, sklepikami, restauracjami i dyskotekami.

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl