radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Zimowe aktywności
Polak na nartach rozpoznany!

Polski narciarz wyjeżdża na narty najczęściej dwa razy w roku (38%), zaś jego pobyt w górach trwa nie dłużej niż tydzień (54%). Zdecydowana większość narciarzy (88%) wybiera jako miejsce wypoczynku polskie miejscowości, przy czym najbardziej znaną z nich jest Zakopane. Najważniejszym kryterium przy wyborze miejscowości jest gwarancja śniegu na stokach. Decydując o wyjeździe na narty Polacy najczęściej korzystają z rekomendacji znajomych– wynika z badania ARC Rynek i Opinia „Zimowe destynacje narciarskie 2011”

Polscy narciarze najczęściej na urlop zimowy wybierają miejscowości w kraju – z innych państw najpopularniejsze są: Austria (31%), Włochy (24%) i Czechy (18%). Wśród polskich miejscowości oprócz Zakopanego do najbardziej znanych należą: Bukowina Tatrzańska, Szczyrk, Karpacz i Wisła. Polacy, którzy w ubiegłym sezonie jeździli na nartach w Polsce, byli ze swoich pobytów zadowoleni (83%). Osoby niezadowolone najczęściej narzekały na zatłoczenie (66%) oraz pogodę (33%). Polakom wybierającym wyjazd w kraju najczęściej towarzyszyły najbliższe osoby – mąż, żona, dzieci, zaś osoby wyjeżdżające za granicę najczęściej podróżowały ze znajomymi. W obu przypadkach najpopularniejszym środkiem transportu był samochód (84%).

- Z naszego badania wynika, że Polacy są zadowoleni ze swoich dotychczasowych wyjazdów narciarskich w kraju. Mimo, że ponad 90% osób, które mają porównanie warunków narciarskich w Polsce i za granicą, zdecydowanie lepiej ocenia zagraniczne stoki, nie należy się spodziewać, że w kolejnych latach liczba wyjazdów zagranicznych będzie diametralnie rosła, a krajowych malała. Barierą są z pewnością finanse – wyjazd zagraniczny nadal jest sporo droższy od wyjazdu w Polsce – wyższe są koszty transportu, zakwaterowania, wyżywienia i skipassów – mówi Maciej Gliński, ekspert z ARC Rynek i Opinia – Badani pytani o to, co można dla polskich narciarzy zrobić wskazywali obszary związane z samymi stokami – oczekiwaliby większego ich zróżnicowania, zwiększenia liczby wyciągów oraz uelastycznienia oferty karnetowej – dodaje.

Podczas wyboru miejscowości w celu wyjazdu narciarskiego badani najczęściej kierowali się rekomendacją znajomych lub rodziny (42%). Prawie 30% badanych przed wyjazdem szukało informacji na temat miejscowości w Internecie. Prawie co czwarty badany nie poszukuje rekomendacji, ponieważ wybiera miejscowość, którą odwiedził już w przeszłości.

Badanie „Zimowe destynacje narciarskie 2011”  zostało zrealizowano metodą ilościową przy wykorzystaniu techniki CAWI, N=1500 wywiadów. Badanie zrealizowano wśród osób, które spędziły w ubiegłym sezonie przynajmniej 2 dni na wyjeździe narciarskim oraz planują wyjazd na narty w najbliższym sezonie. Termin przeprowadzenia badania: grudzień 2011r.
 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl