radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Technika jazdy
Dekalog narciarza

2013-01-15 11:28:40

Powrót zimy, jaki obserwujemy za oknami cieszy nie tylko najmłodszych. Miłośnicy białego szaleństwa wiedzą gdzie udać się w poszukiwaniu ośnieżonych stoków i ciekawych tras zjazdowych. Bez względu na wybrane miejsce warto pamiętać o najważniejszych zasadach, jakie obowiązują na stoku Każdy sport kieruje się swoimi prawami i normami postępowania. Są one szczególnie podkreślane gdy mamy do czynienia ze sportami o podwyższonym ryzyku czy ze sportami ekstremalnymi. Wtedy też zasady bezpieczeństwa dotyczą nie tylko samej dyscypliny, lecz także obiektów na których można je uprawiać. Nie inaczej jest ze stokami, parkami, torami narciarskimi itp. Choć narciarstwo czy snowboard to już sporty masowe, a stoki oblegane są zarówno przez nowicjuszy, jak i profesjonalistów, na każdej trasie obowiązują podstawowe zasady stworzone przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS).

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Podstawową zasadą obowiązującą wszystkich przebywających na stoku jest bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo swoje i innych. Zatłoczone trasy, szybka jazda narciarzy, kolejki do wyciągów czy zróżnicowany poziom umiejętności szusujących narciarzy, to między innymi czynniki sprzyjające wypadkom. Należy, także pamiętać o właściwym przygotowaniu się przed założeniem nart czy deski. Dobrze przygotowany i zabezpieczony sprzęt, kondycja fizyczna, kosmetyki ochronne i zdrowy rozsądek to atrybuty, które powinny wyróżniać każdego amatora białego szaleństwa.

 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl