radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Sprzęt i odzież
Nowości Dynastar na sezon 2010/2011

Firma Dynastar istnieje od 1963 roku. Jednoznacznie kojarzy się z doliną Chamonix we Francji, kolebką alpinizmu i narciarstwa, gdzie spotykają się fanatycy sportów, artyści i naukowcy. Nigdzie indziej nie ma takiej różnorodności szczytów, skał, wzgórz i lodowców. Poznaj kolekcję 2010/2011 marki Dynastar

SPEED OMEGLAS WORLD CUP

Idealna linia
Duet Rossignol i Dynastar pracując nad poprawą trzymania narty na śniegu wprowadził modyfikację dziobu, technologię „Slant Nose”, która skutecznie pomogła Julienowi Lizeroux zdobyć srebrny medal w Mistrzostwach Świata 2009 w Val d’Isere. Teraz jest także dostępna w najnowszym slalomowym modelu Dynastara - Speed Omeglass WC.

Trzymanie i szybkość są niezbędnymi cechami narty slalomowej. Dzięki technologii Slant Nose, dziób narty jest lżejszy o 15%, a środek ciężkości przesunął się niżej i bliżej pracującej, wewnętrznej krawędzi narty, co powoduje znacznie szybszą i łatwiejszą inicjację skrętu oraz przejście z krawędzi na krawędź.

Asymetria w technologii Slant Nose, dająca pełną kontrolę w skręcie pozwala zawodnikom kreślić idealne linie. Polepszone trzymanie krawędzi, kontakt narty ze śniegiem, bardziej dynamiczna i wybaczająca błędy narta: Wszystkie te cechy pozwalają na przełamywanie kolejnych barier.

BOOSTER 12

Wszechstronność to klucz do sukcesu!
Skuteczna narta na utwardzonej trasie, ale także zapewniająca wysokie osiągi w dziewiczym terenie. Stabilne i bezpieczne na twardych trasach dzięki optymalnemu przekazywaniu energii na krawędź, taliowanie (125/76/106) gwarantujące skuteczność w każdym terenie i w każdych warunkach śniegowych.

Capowa budowa dziobów nart powoduje, łatwe inicjowanie skrętu, podwójna konstrukcja ścianek bocznych zapewnia płynną kontrolę podczas prowadzenia narty w skręcie. Ta narta jest zaprojektowana dla wymagających narciarzy, ale jej łatwość również ucieszy tych mniej zaawansowanych.

Autodrive Fluid Ultimate System
Ramiona kompozytowo – gumowe łączące wiązanie z podwójną konstrukcją ścianek bocznych powodują szybką i precyzyjną inicjację skrętów. Ramiona absorbują energię generowaną podczas skrętu, a w końcowej fazie skrętu wyzwalają ją powodując „wystrzelenie” narciarza w kolejny skręt.

LEGEND SULTAN 94

Wszechstronność staje się religią!
Czy zawsze marzyłeś o narcie, która będzie na tyle szeroka, żeby sprawnie radziła sobie w głębokim śniegu, ale jednocześnie pozwalała wyrazić swój talent na utwardzonym stoku? W takim razie, Sultan 94 jest stworzony dla Ciebie…

Taliowanie 132 – 94 – 118, promień = 18 m. Coś jeszcze trzeba dodać? Z progresywnymi dziobami o długości 230 mm dającymi nadzwyczajną nośność w puchu, konstrukcją 3D Sandwich z drewnianym rdzeniem wzmocnionym tytanem oraz ściankami bocznymi na całej długości, te narty mają wszystko co potrzebujesz każdego dnia na stoku, wszędzie i w każdych warunkach śniegowych.

Jednym z priorytetów Dynastara przy konstruowaniu tego modelu była wytrzymałość, dlatego też zastosowano metalowy protektor dziobu, oraz frezowane boczne ramiona 3D, specjalnie ukształtowany rdzeń drewniany z zewnętrznymi ramionami – ten model ma wszystko co potrzeba, aby stać się bestsellerm.
 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl