radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Sprzęt i odzież
Nordic Walking zimą czyli offtrack criusing

Kochasz Nordic Walking i martwisz się, że zimą nie będziesz mógł chodzić ze swoimi kijkami? Mróz i śnieg to już nie problem, obecnie na rynku wiele firm proponuje rewolucyjne system nart, dzięki którym zimowa wersja Nordic Walking będzie przyjemnością

Szusuj na trudnym terenie

Nordic Rocer to specjalne narty, które posłużą Ci do zimowego chodu nordic, zwanego również  offtrack criusing. Wyjątkowa konstrukcja łopat, zapewnia gładkie prowadzenie na śniegu, a lekko podwinięty dziób pomaga łatwiej skręcać,nie angażując zbyt dużej siły nacisku i pracy stóp.

Prosta a jednocześnie bardzo nowoczesna konstrukcja nart powoduje, że nawet podczas silnego nacisku i trudnej powierzchni, narty niwelując obciążenia są doskonale skrętne. Narty offtrack cruising przystosowane są zarówno do jazdy podczas ujemnych temperatur, jak również do szusowania bez mrozu.

Buty

Buty różnią od typowych przystosowanych do klasycznych nart. Podstawa bezpieczeństwa dla stopy jest wzmocnienie kostki, a lekka nylonowa konstrukcja buta wykończona plastyczną gumą chroni przez zbyt szybką eksploatacją i zapewnia stopie optymalne ustawienie, tymczasem wełniana wyściółka chroni stopę przed wychładzaniem.

Kijki

Lekkie, aluminiowe, z dużym talerzykiem, ułatwiających odbicie w zmrożonym i śnieżnych terenie. Kijki offtrack cruising wyposażone są najczęściej w neoprenowe paski pomagają lepiej utrzymywać i przenosić ciężar ciała podczas chodu.

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl