radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Sprzęt i odzież
Bezpieczna poduszka dla narciarzy

Najnowszy wynalazek tym razem ma pomóc narciarzom. Włoscy pomysłodawcy stworzyli poduszkę powietrzną, która ma ochronić zjeżdżających amatorów białego szaleństwa przed niebezpiecznymi upadkami

Upadki z poważnymi obrażeniami już nie będą straszne narciarzom, którzy teraz prócz tradycyjnych akcesoriów na narty mogą zaopatrzyć się w poduszkę powietrzną.

Innowacyjny produkt włoskich naukowców, został opracowany z myślą o niebezpiecznych upadkach na stoku. Poduszka ma kształt i formę kamizelki, która założona na kurtkę narciarką, może ochronić zjeżdżającego od ciężkich złamań a nawet uratować życie.

Jedyny problem z jakim nie uporali się pomysłodawcy, to wyjątkowo precyzyjny system czujników, które mogą zbyt wcześnie reagować podczas jazdy i uruchomić ochronną poduszkę tuż po zbyt mocnym skręcie lub szybkim zjeździe.

Innym, bezpiecznym pomysłem firmy Vicenzy, jest ergonomiczna ochrona na plecy, która dzięki swej budowie rozkłada na całą ich powierzchnię siłę ewentualnego uderzenia, redukując jego skutki podczas upadku.


 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl