radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Ośrodki narciarskie
Telegraf (świętokrzyskie, Kielce)

Stok narciarski Telegraf jest atrakcyjnym miejscem zarówno dla początkujących narciarzy i snowboarderów jak i dla wymagających profesjonalistów. Dla tych pierwszych na miejscu znajduje się szkółka narciarska

Stok narciarski Telegraf znajduje się na północnym zboczu najwyższego wzniesienia w granicach administracyjnych miasta Kielce (406 m n.p.m.).  Jest niezwykłe atrakcyjnym miejscem z uwagi na bliskość centrum miasta (wraz z wszelkimi atrakcjami i licznymi hotelami i restauracjami), a jednocześnie w otoczeniu zieleni, ciszy i spokoju. Pierwszy wyciąg na górze Telegraf został zainstalowany w latach 70-tych ubiegłego wieku.

Telegraf  dysponuje wyciągiem krzesełkowym. W sezonie zimowym stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany i dobrze oświetlony. Wyciąg z dwuosobowymi orczykami działa codziennie od godz. l0.00 do ostatniego klienta.

Na miejscu jest serwis narciarski, wypożyczalnia sprzętu (ok. 100 par nart), szkółka, bar, miejsce na ognisko, bezpłatny parking oraz dyżurujący instruktor narciarstwa. Trasa zjazdowa,  najbardziej nachylona w górnej części,  ma ok. 500 m długości i ponad 90 m różnicy poziomów.

 

 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl