radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Ośrodki narciarskie
Szusuj w Szwajcarii, wybierz się do Saas Fee

Saas Fee to jeden z największych i najbardziej znanych ośrodków narciarskich położony na wysokości 1800 m n. p. m. w dolinie Saastal. Wraz z mniejszymi kurortami Saas-Grund i Saas-Almagell tworzy narciarski region zwany przez przybyszów i okolicznych mieszkańców "Perłą Alp”

Saas Fee to narciarski kurort w Szwajcarii położony we wschodniej części Alp Walijskich u stóp jednego z najwyższych szczytów alpejskich (Dom 4545) a także lodowca Fee. Znakomite położenie kurortu sprawia, że panuje tu wspaniały klimat sprzyjający narciarskiemu szaleństwu, a także cichym urlopom.

Trasy narciarskie utworzone są na wysokości 1800-3600 m n. p.m. i oferują łącznie 150 km tras, na których spotkać można 36 zróżnicowanych wyciągów między innymi 10 kabinowych oraz 3 krzesełkowe.

Saas Fe obfituje w bardzo zróżnicowana pod względem trudności trasy, jednakże wiele z nich jest przystosowanych głównie dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy. Są jednak i te, które zadowolą profesjonalistów. Czarne trasy zlokalizowane są głównie w rejonach lodowców, gdzie również latem można z powodzeniem trenować.

Najdłuższy zjazd ma 14 km długości i aż 1778 różnic poziomów. Kurort przystosowany jest zarówno dla snowboardzistów, jak i narciarzy biegowych oraz skaterów.

Atrakcja turystyczną jest restauracja obrotowa w Allain, położona najwyżej na świecie, na wysokości 3500 m.n.p.m. Co godzinę restauracja wykonuje jeden ruch, a dzięki temu turyści mogą zobaczyć pełną panoramę Saas Fee nie ruszając się ze stolika.

 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl