radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Ośrodki narciarskie
Szczyrbskie Jezioro: kurort w cieniu skoczni

2014-01-28 11:29:36

Tafla wody, w której odbijają się tatrzańskie szczyty, potężna skocznia i hotele, w których wypoczywają turyści z różnych zakątków Europy – oto charakterystyka Szczyrbskiego Jeziora, uznawanego za jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych na SłowacjiZimowy raj w słowackich Tatrach

Turyści, którzy chcą wyjechać na narty w Tatry, mogą skorzystać z rekomendacji biura Rainbow Tours i spokojnie postawić na wypoczynek nad brzegami Szczyrbskiego Jeziora. Dlaczego właśnie tu? Bo Štrbské Pleso, jak brzmi słowacka nazwa jeziora i utworzonej nad nim miejscowości, doskonale spełnia potrzeby miłośników sportów zimowych oraz tych, którzy chcą w Tatrach wypocząć. Piękna sceneria i moc atrakcji czekających tu na turystów sprawiają, że Szczyrbskie Jezioro jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miejscowości w Tatrach Wysokich. Swoistą wizytówką tego kurortu jest skocznia narciarska ustawiona nad jednym z najpiękniejszych jezior w Tatrach. W 1970 roku była ona obiektem, na którym rozgrywano zawody o tytuł Mistrza Świata. Dziś ta skocznia jest wprawdzie nieczynna, nadal stanowi jednak najbardziej charakterystyczny obiekt po słowackiej stronie Tatr.

Od skromnej chaty do wielkiego kurortu

Patrząc na współczesne Szczyrbskie Jezioro aż trudno uwierzyć, że w latach 70. XIX wieku stała tu zaledwie jedna, prowizoryczna chata myśliwska. To ona zapoczątkowała rozwój miejscowości mającej służyć przede wszystkim miłośnikom wypoczynku w górach. Już na przełomie XIX i XX wieku budowano tu schroniska dla turystów oraz obiekty, które miały zapewnić im możliwie jak najlepsze warunki pobytu. Współczesne Štrbské Pleso to doskonale zagospodarowana miejscowość turystyczna, na terenie której można wypoczywać przez cały rok.

Kurort dla aktywnych

Spacer nad brzegami tatrzańskiego jeziora oraz wycieczki do Starego Smokowca czy Tatrzańskiej Łomnicy to idealne propozycje spędzenia czasu dla mniej aktywnych gości. Ci, którzy preferują bardziej forsowne wycieczki, mogą skorzystać z gęstej sieci szlaków turystycznych. Wyprawa nad brzegi Popradzkiego Stawu lub do schroniska na Solisku to tylko niektóre propozycje dla piechurów. Nie brak też w pobliżu atrakcyjnych tras dla narciarzy. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy nowoczesnych nartostrad, nie brak też ciekawych tras czekających ma amatorów narciarstwa biegowego.

Równie malownicze jak Morskie Oko jezioro, gęsta sieć szlaków turystycznych oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych – oto walory tej miejscowości, na terenie której przez cały rok można cieszyć się wypoczynkiem w wyjątkowo kuszącej scenerii.

www.narta.pl

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl