radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Ośrodki narciarskie
Podhale nadal bez śniegu

Ośrodki narciarskie z początkiem sezonu świecą pustkami. Dlaczego? W tym roku sezon przeciąga się już o miesiąc, a wszystko za sprawą kapryśnego śniegu, którego na podhalańskich stokach, jak na lekarstwo

Obecnie na Podhalu działa jedynie kilka stoków a wszystkie są w większości sztucznie naśnieżane. Pierwsi narciarze pojawili się w Białce Tatrzańskiej. W Białce bez zaskrzeń, ale na sztucznej nawierzchni zjeżdżać można w ośrodkach w Bani, Kaniówce, oraz na Kotelnicy.

W samym Zakopane, gdzie np. Nosal działa już od 25 listopada lecz nawet to nie przyciąga narciarzy. Zbyt duże koszty wyprodukowania śniegu przy znikomych lub zerowych opadach przekraczają możliwości mniejszych ośrodków stąd wiele z nich przesuwa termin rozpoczęcia sezonu na styczeń.

Wielu właścicieli małych stoków orczykowych i oślich łączek jeszcze nie liczą strat, ale z pewnością będą one znacznie wyższe w porównaniu z poprzednim rokiem. Średnio będzie to nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych więce niż w grudniu 2010 roku. Górale jak zwykle wróżą srogą zimę w Tatrach, ale właściciele ośrodków mają nadzieję, że to właśnie święta i sylwester nieco złagodzą brak warunków narciarskich i zrekompensują trudny początek sezonu.


 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl