radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Ośrodki narciarskie
Nosal (małopolskie - Zakopane)

Nosal to wzniesienie reglowe w Tatrach Zachodnich nad Kuźnicami, między Doliną Bystrej a Doliną Olczyską. Nazwa góry pochodzi od kształtu skał od północno-zachodniej strony, przypominających nos

Nosal jest popularny wśród turystów i narciarzy. Na zalesionym północnym stoku znajduje się Centrum narciarskie Nosal z kilkoma wyciągami. Od górnej stacji wyciągu prowadzi też nartostrada przez Nosalową Przełęcz do Kuźnic. Z wierzchołka, mimo że niewysokiego, roztaczają się ciekawe widoki na Czerwone Wierchy, Giewont, rejon Doliny Bystrej oraz granitowe szczyty wznoszące się ponad Doliną Gąsienicową i Doliną Pańszczyca.

Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji stok o powierzchni 4 ha. To właśnie tutaj można znaleźć nazywaną przez wielu narciarzy, najtrudniejszą trasę narciarską w Polsce. Jest ona bardzo wymagająca, dlatego też należy się dobrze zastanowić nad poziomem swoich umiejętności przed wjazdem na górę. Przedsmak wrażeń związanych ze zjazdem ze szczytu można sprawdzić korzystając w wyciągu orczykowego, wywożącego narciarzy wyłącznie do połowy góry. Znajdują się tutaj również trasy przystosowane dla osób początkujących, na których można spotkać instruktorów narciarskich jak i snowboardowych. Niestety dla snowboardzistów nie wyznaczono osobnych tras. Na wszystkich trasach prowadzony jest system sztucznego naśnieżania, ratraki.

Trasy i wyciągi

Wyciąg 1 Tatrapoma H.
Trasa narciarska trudna, długość trasy 450 m.
Wyciąg 2 Tatrapoma P.
Trasa łatwa dla początkujących i dzieci, 145 m.
Wyciąg 3 Tatrapoma P.
Trasa narciarska łatwa i szeroka, wspolna z wyciągiem nr 4, długość 250 m.
Wyciąg 4 Tatrapoma P.
Trasa narciarska łatwa i szeroka, wspólna z wyciągiem nr 3, długość 240 m.
Wyciąg 5 Tatrapoma P.
Trasa narciarska łatwa, długość 220 m.
Wyciąg K krzesełkowy.
Trasa narciarska bardzo trudna długość trasy 650 m.

Z wszystkich wyciągów korzystamy na podstawie jednej karty. Karty są ważne tylko przez jeden, bieżący sezon zimowy. Każda osoba korzystająca z wyciągów musi mieć osobną kartę. Za kartę pobieramy kaucję. Kaucję zwracamy do końca bieżącego sezonu, albo do 31 marca.

Karty

Karty punktowe można wykupić za dowolną kwotę lub z dowolną ilością punktów. Jeden punkt to 10 groszy. W każdym czasie lub po wyczerpaniu punktów kartę punktową możemy zwrócić lub doładować o dowolną kwotę. W przypadku kart punktowych należność za nie wykorzystane przejazdy zwracamy do końca bieżącego sezonu, albo do 31 marca.

Karty czasowe można kupić na bieżący dzień na podaną w cenniku ilość godzin. Karta ta jest ważna przez wykupiony okres czasu liczony od chwili pierwszego użycia karty, nie dłużej jednak niż do zamknięcia obiektu w danym dniu. W przypadku kart czasowych nie zwracamy należności za nie wykorzystany czas.

Karty terminowe można kupić na podany w cenniku okres. Karta ta jest ważna w wykupionym dniu w czasie otwarcia wyciągów lub w okresie czasu w danym dniu. W przypadku kart terminowych nie zwracamy należności za nie wykorzystany okres. 

 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl