radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Ośrodki narciarskie
Łomnica - Tatry słowackie

Tatrzańska Łomnica jest bardzo chętnie odwiedzanym ośrodkiem narciarskim u podnóża Tatr Słowackich. Znajduje się na wysokości 2634 m.n.p.m. i góruje nad miejscowością Lomnicky stit

Głównymi miejscowościami turystycznymi w okolicy ośrodka narciarskiego są Tatranska Lomnica, Tatranskie Matliare oraz Tatranska Lesna.

Trasy narciarskie:

Skalnate Pleso - Łomnickie sedlo: trasy o wielu stopniach trudności, znajdują sie tutaj trasy o wszystkich stopniach trudności  a także jedna czarna, będąca jednocześnia najbardziej stromą w Tatrach.

Tatranska Lomnica - Jamy: to niewielka trasa położona od zachodniej strony ośrodka oferujący tylko jedną trasę.

Warunki narciarskie:

Trasy położone są na wysokości 850-2196 m n.p. m. a sezon narciarski, dzięki bardzo dobrym warunkom trwa tutaj o kwietnia grudnia do kwietnia.

Łomnica przygptpwana jest do użytku dla wszystkich narciarzy snowboardzistów. Moga tu szusowac zaówno amatorzy freeridingu, nartów biegowych, snowbordu.

Narciarze zjazdowi mogą korzystać z  z tras o różnej długości:

początkujący: dla nich przegotowane zostały trasy niebieskie o długości 4,5 km. Początkujący mogą korzytać ze szkółek narciarkich.

średniozaawansowani: dla nich przygotowano trasy  na terenie Tatranskiej Łomnicy-Jamy i na jego zboczu.

zaawansowani: narciarze z doświadczeniem mogą korzystać z wytyczonych tras na górnej przełęczy Łomnickiej. Trasa ma ponad 1237 długości z óżnicą poziomów wysoszącą nawet 300 metów w niektórych miejscach.

Rozrywka:

W Tatrzańskiej Łomnicy tuż po nartach można także świetnie się bawić w dyskotekach, kasynach a także przy pysznym regionalnym jedzeniu w wielu restauracjach  barach.

Zalety ośrodka narciarskiego: dobre połączenie z innymi osrodkami Tatr Wysokich, a w wodatku świetnie  połozone tereny freeridowe.

 

 

 

 

 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl