radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Ośrodki narciarskie
Harenda (małopolskie, Zakopane)

Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda Zakopane zlokalizowany jest na osiedlu Harenda w Zakopanem

Na terenie Ośrodka znajdują się: kolej krzesełkowa 4 osobowa, 3 wyciągi orczykowe, wypożyczalnia sprzętu sportowego, budynek szkoły narciarskiej, Karczma Regionalna Harenda na ponad 350 osób, taras widokowy, 4 parkingi.

Dojazd do Ośrodka odbywa się wprost z drogi krajowej E 7 (Zakopianka) - zjazd na wysokości dzielnicy Ustup – Olcza, prowadzącą do dolnej stacji kolei, w pobliżu, której znajdują się parkingi.

Dojazd z centrum Zakopanego ulicą Kasprowicza przez Spyrkówkę prosto na Harendę.

 

Harenda położona jest na wysokości 770 m n.p.m. i od strony północno-zachodniej ograniczona przez grzbiet Gubałówki. Druga strona zbocza opada w kierunku Suchego potoku (ok. 780 m n.p.m.) a grzbiet obniża się do Poronina (ok. 600 m n.p.m.) Różnice wysokości zboczy wahają się od 174 do 210 m. Kolej wjeżdża z osiedla Harenda na szczyt wierchu Rafaczówki – stok południowo – wschodni.

Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda Zakopane to zimowa stacja sportowa wraz z zespołem wyciągów, tras narciarskich i snowboardowych, szkołą narciarską z wypożyczalnią sprzętu zimowego oraz zapleczem gastronomicznym.

 

Na terenie Ośrodka dostępna jest skocznia oraz przeszkody do uprawiania jazdy freestylowej - te same, na których zmagali się zawodnicy The North Face Freeskiing Open.

Skocznia i przeszkody znajdują się po prawej stronie od kolei krzesełkowej w dolnej części stoku.

Latem stacja sportowa umożliwia korzystanie z tras rowerowych zboczem Gubałówki (możliwość transportu rowerów na szczyt – uchwyty na rower, co 3 krzesło), downhillowej trasy rowerowej, tarasu widokowego na szczycie, ze ścianki wspinaczkowej przy asyście instruktorów.

Ponad to, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, odbywają się liczne eventy kulturalno – rozrywkowe, koncerty, zawody dla amatorów jak i osób uprawiających sport wyczynowo.

Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda Zakopane znany jest już z organizacji wielu ciekawych wydarzeń sportowych, w sezonie zimowym odbywały się zawody rangi międzynarodowej na trasie z homologacją FIS.

W sezonie 2007/2008 odbyły się zawody sportowe z kalendarza TZN, AZS oraz liczne imprezy muzyczno - sportowe w tym m. inn. Festiwal Gwiazd.

Trasy

Trasa czarna- dł.900 m. Różnica wzniesień 210 m. Trasa bardzo trudna.
Trasa czerwona- dł. 1000 m. Różnica wzniesień 210 m. Trasa trudna.
Trasa zielona- dł. 500 m. Różnica wzniesień 100 m. Trasa łatwa.
Trasa zielona- dł. 250 m. Różnica wzniesień 30 m. Trasa łatwa.
Trasa zielona- dł. 100 m. Różnica wzniesień 15 m. Trasa bardzo łatwa.
Trasa niebieska- dł. 1200 m. Różnica wzniesień 210 m. Trasa średnio trudna.

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl