radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Imprezy
Zbliżają się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim!

W dniach 1 – 3 marca na stoku Harenda w Zakopanem studenci z największych polskich uczelni rywalizować będą w narciarstwie alpejskim w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Zawody objęte zostały patronatem programu TAURON Bachleda Ski

Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie są zawodami z ponad 50-letnią tradycją. W obecnej formule, gdzie w ramach jednej imprezy rywalizują wszystkie uczelnie, odbywają się od 13 lat. W tym roku weźmie w nich udział blisko 700 studentów z 69 uczelni z całego kraju, którzy rywalizować będą w dwóch konkurencjach. W czwartek rozegrany zostanie slalom gigant, w piątek eliminacje slalomu, a w sobotę finał, po którym odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców. Dodatkowo w piątkowy wieczór odbędzie się podsumowanie zawodów AZS Wintercup, podczas którego wręczona zostanie nagroda główna tegorocznej edycji - samochód osobowy Fiat 500.

AMPy są bardzo specyficznymi zawodami. Rywalizują tu z jednej strony czołowi polscy zawodnicy, a z drugiej narciarze amatorzy. To co ich łączy to status akademicki i zamiłowanie do narciarstwa. Eliminacje dają jednak możliwość selekcji i do finałów trafiają faktycznie najlepsi. Dzięki temu poziom zawodów jest bardzo wysoki, a tytuł Akademickiego Mistrza Polski pozostaje elitarny w kręgach narciarskich i akademickich. Dodatkowym atutem zawodów jest ich atmosfera. Jej przyjazny charakter sprawia, że uczestnicy chętnie wracają w kolejny latach.

Poza sportową rywalizacją, w czasie AMPów odbywają się również ciekawe i efektowne happeningi. Przykładowo zeszłoroczna edycja upłynęła pod hasłem „Retro AMPy” – uczestnicy poprzebierali się w stroje z lat 90-tych, jak kolorowe kombinezony, pianki, czapki z pomponami itp. W tym roku studenci wpadli na pomysł „AMPów z klasą”, więc na stoku możemy spodziewać się muszek, meloników i innych stylowych dodatków. Być może ktoś pokusi się o zjazd we fraku.

Oprócz niepowtarzalnej atmosfery na studentów czekają również atrakcyjne nagrody. Medale i dyplomy dla najlepszych zostaną dopełnione narciarskimi upominkami od firmy Rossignol. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają vouchery na zakupy sportowe w sieci sklepów Adventure Sport o wartości 2000 zł za pierwsze miejsce, 1000 zł za drugie i 500 zł za trzecie. Najbcenniejszym trofeum są jednak „Kryształowe Kule”, które od lat przyznawane są zwycięzcom klasyfikacji generalnej, zapewniając prestiż i szacunek w środowisku narciarskim.

Akademickie Mistrzostwa Polski rozpoczną się we środę od weryfikacji, która będzie miała miejsce w biurze zawodów w godz. 10:00-18:00. O 20:00 nastąpi losowanie i odprawa techniczna. Biuro zawodów usytuowane będzie w dużej Karczmie Regionalnej przy stoku Harenda. Szczegółowe informacje na temat programu i kwestii organizacyjnych znajdują się na stronie zawodów - http://www.amp.azs.pl/narciarstwo-alpejskie.

Tegoroczna impreza objęta została patronatem TAURON Bachleda Ski, programu odbudowy narciarstwa alpejskiego w Polsce realizowanego przez Andrzeja Bachledę-Curusia przy współpracy firmy TAURON Polska Energia.

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl