radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Imprezy
Ostatnia eliminacja AZS Wintercup za nami!

W piątek (17 lutego) w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach odbyły się ostatnie eliminacje AZS Wintercup. Cykl ten objęty jest patronatem programu TAURON Bachleda Ski

Z uwagi na obfite opady śniegu ostatnia edycja AZS Wintercup nie należała do najprostszych. Uczestnicy przyzwyczajeni do zmrożonych stoków, na których ścigali się dotychczas, tym razem musieli uporać się z nieco wolniejszą i miękką trasą. Nie przeszkodziło to jednak w zaciętej rywalizacji o punkty, które zadecydują o tym kto zdobędzie w tym roku nagrodę główną, czyli samochód osobowy.

Zawodnicy mieli po dwa przejazdy zarówno w slalomie, jak i slalomie gigancie, a o końcowej klasyfikacji każdej z konkurencji decydowała suma czasów. Ostatecznie wśród kobiet zwyciężyły: Katarzyna Leszczyńska z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (slalom gigant) i Anna Berezik z Akademii Techniczno -Humanistycznej w Bielsku-Białej (slalom). Wśród mężczyzn w obydwu konkurencjach triumfował Filip Rzepecki z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawody były jednocześnie Akademickimi Mistrzostwami Warszawy, a tytuły mistrzowskie przypadły w tym roku Katarzynie Leszczyńskiej z Akademii Sztuk Pięknych oraz Ludwikowi Sierpińskiemu, reprezentantowi Akademii Leona Koźmińskiego.

Wielki finał dziewiątego sezonu AZS Wintercup już 27 lutego na Zakopiańskiej Harendzie. Emocji z pewnością nie zabraknie, ponieważ w każdej z kategorii rankingi mogą się jeszcze zmienić. W rywalizacji o samochód pozostaje już tylko czterech zawodników. Najbliższa nagrody jest Anna Berezik, ale spore szanse ma też Filip Rzepecki. Również Karolina Klimek i Mateusz Habrat mogą powalczyć o kluczyki do samochodu, jednak w ich przypadku konieczne byłoby zwycięstwo w obydwu konkurencjach. Walka zapowiada się interesująco, a wymagający stok (Harenda) z pewnością będzie sprzyjał wspaniałemu widowisku.
 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl