radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Imprezy
Najzdolniejsi młodzi alpejczycy rywalizowali w Zakopanem

18 lutego na stoku Nosal w Zakopanem odbyła druga edycja zawodów dla młodych narciarzy - TAURON Energy Ski Cup. Cykl ten jest integralną częścią programu TAURON Bachleda Ski

Blisko 50 zawodników i zawodniczek z kategorii Junior C (12-13 lat) i Junior B (14-15 lat) rywlizowało w ostatnią sobotę w czasie zawodów TAURON Energy Ski Cup. Młodzi alpejczycy ścigali się w slalomie równoległym – niezwykle widowiskowej konkurencji, która sprzyja zaciętej rywalizacji. Poziom był naprawdę wysoki, a różnice na mecie w niektórych przejazdach wynosiły po kilka setnych sekundy!

Ostatecznie najlepszą juniorką w kategorii C okazała się Izabella Tylek, która pokonała w przejeździe finałowym Ingę Opalińską. Wśród chłopców, po zaciętym wyścigu, zwyciężył Kamil Oramus, a drugi był Paweł Pyjas. W kategorii starszych juniorów triumfowali Justyna Sikora i Arkadiusz Poręba, po tym jak wyprzedzili swoich finałowych rywali – Iwonę Kohut i Michała Liwskiego.

Ceremonię wręczenia nagród uświetnili swoją obecnością mistrz olimpijski w skoku wzwyż z Montrealu (1976) – Jacek Wszoła oraz wiceprezes Zarządu TAURON Polska Energia ds. ekonomiczno-finansowych – Krzysztof Zawadzki. Warto też dodać, że podczas zawodów w roli osób testujących trasę występowali członkowie teamu TAURON OlimpijSki, na czele z Kasią Wąsek, która miesiąc temu startowała w Innsbrucku w pierwszych zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży.

Inicjator projektu pan Andrzej Bachleda-Curuś tak podsumował sobotnią imprezę: „Cieszy mnie fakt, że blisko 50 startujących na Nosalu juniorów i juniorek pokazało jak bardzo widowiskowy może być slalom równoległy. Nasze zawody dowodzą, że mamy w Polsce dużą grupę naprawdę zdolnych młodych zawodników i zawodniczek, których trzeba wspierać. Być może już niedługo ktoś z nich dołączy do naszej grupy TAURON OlimpijSki."

Do sportowej rywalizacji dołączyli też pracownicy sektora energetycznego, którzy tego dnia startowali w drugiej edycji Pucharu Energetyków. Oprócz zawodów sportowych uczestnicy mieli okazję do integracji i wspólnej zabawy, a tej nie mogło zabraknąć z maskotkami TAURONA, czyli roztańczonymi, różowo-włosymi krówkami.

Oba wydarzenia sportowe były częścią TAURON Bachleda Ski, programu mającego na celu odbudowę polskiego narciarstwa zjazdowego pod patronatem medalisty olimpijskiego – pana Andrzeja Bachledy-Curusia.

Wyniki TAURON Energy Ski Cup:

Juniorki C

1. Izabella Tylek
2. Inga Opalińska
3. Weronika Klimek
4. Maria Strzeżek

Juniorzy C

1. Kamil Oramus
2. Paweł Pyjas
3. Paweł Wąsek
4. Jakub Matulka

Juniorki B

1. Justyna Sikora
2. Iwona Kohut
3. Paula Tylek
4. Aleksandra Dąbrowska

Juniorzy B

1. Arkadiusz Poręba
2. Michał Liwski
3. Piotr Habdas
4. Maciej Dziedzic

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl