radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Imprezy
Najlepsi studenci ścigali się w Białce Tatrzańskiej

W miniony piątek (10 lutego) w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy odbyła się IV edycja akademickich zawodów w narciarstwie alpejskim - AZS Wintercup. Przy pięknej pogodzie ponad 70 najlepszych zawodników i zawodniczek rywalizowało w slalomie oraz slalomie gigancie

Pierwszą konkurencją był slalom gigant, którego trasa była stosunkowo łatwa i rytmiczna. Najszybciej pokonała ją Ania Berezik, która o 31 setnych wyprzedziła Kasię Leszczyńską. Trzecia na mecie Karolina Klimek straciła do zwyciężczyni blisko półtorej sekundy.


Bardzo zaciętą rywalizację wśród panów wygrał Wojtek Szczepanik. Z łączną stratą 17 setnych po dwóch przejazdach drugie miejsce na podium wywalczył Filip Rzepecki. Brązowy medal zdobył już po raz kolejny Adam Wójtowicz.


Trzy najlepsze zawodniczki w gigancie stanęły także na podium slalomu. Tym razem pierwsza była Karolina Klimek. Na drugiej pozycji - z niespełna pół-sekundową - stratą zawody ukończyła Anna Berezik, a na trzeciej Katarzyna Leszczyńska. Jak skomentowała Karolina Klimek „Pierwszy przejazd slalomu był dość prosty i szybki, drugi zaś był mocno podkręcony. Taka różnorodność sprzyja dobrej rywalizacji i pozwala pokazać pełnię umiejętności”.


Wśród mężczyzn zdecydowanie najszybszy był Mateusz Habrat, który o dwie sekundy pokonał Adama Wójtowicza. Trzeci z kolei był Adam Krawczyk z 4-sekundową stratą do zwycięzcy.


W klasyfikacji drużynowej mężczyzn najwięcej, bo aż 680 punktów wywalczyła Politechnika Śląska (Gliwice). Na drugiej pozycji znalazła się kolejna uczelnia techniczna, tym razem Politechnika Warszawska z 572 punktami, a dopiero na trzecim Akademia Wychowania Fizycznego z Krakowa z 523 punktami.


Drużynowo wśród pań zdecydowany prym wiodą uczelnie krakowskie. Na pierwszym miejscu, z ogromną przewagą, Akademia Wychowania Fizycznego z Krakowa z 457 punktami. Srebro przypada Akademii Górniczo Hutniczej z 200 punktami, a brąz Uniwersytetowi Pedagogicznemu.


Jak widać po wynikach nie zawsze uczelnie o profilu sportowym są najlepsze. Dobrze wypadają również uczelnie techniczne oraz uniwersytety. Wśród najlepszy znalazła się również reprezentantka Akademii Sztuk Pięknych broniąc honoru artystów.


Przed zawodnikami jeszcze dwie szanse na zdobycie cennych punktów w walce o nagrodę główną, czyli ufundowany przez TAURON Bachleda Ski samochód osobowy. Za tydzień rywalizacja przeniesie się do Kluszkowców, a wielki finał zawodów odbędzie się już 27 lutego na Zakopiańskiej Harendzie. Obecna klasyfikacja (liczy się liczba zwycięstw, a przy remisie liczba drugich, a następnie trzecich miejsc) wygląda następująco:
 

1. Ania Berezik | 2 | 2
2. Karolina Klimek | 2 | 1
3. Mateusz Habrat | 2 | 0
4. Filip Rzepecki | 1 | 1
4. Wojtek Szczepanik | 1 | 1


AZS Wintercup jest częścią programu TAURON Bachleda Ski stworzonego przez legendę polskiego narciarstwa – Andrzeja Bachledę-Curusia. Celem programu jest odrodzenie konkurencji alpejskich w Polsce. .
 

Wynik akademickich zawodów:

Slalom gigant kobiet

1. Anna Berezik, ATH Bielsko-Biała - 1:03.88
2. Katarzyna Leszczyńska, ASP Warszawa - 1:04.19
3. Karolina Klimek, AWF Kraków - 1:05.21

Slalom kobiet

1. Karolina Klimek, AWF Kraków - 1:31.61
2. Anna Berezik, ATH Bielsko-Biała - 1:32.09
3. Katarzyna Leszczyńska, ASP Warszawa - 1:35.19

Klasyfikacja drużynowa kobiet

1. AWF Kraków - 457 pkt.
2. AGH Kraków - 200 pkt.
3. UP Kraków - 181 pkt.

Slalom gigant mężczyzn

1. Wojciech Szczepanik, AWF (Katowice) - 1:00.96
2. Filip Rzepecki, UJ Kraków - 1:01.11
3. Adam Wójtowicz, PŚl Gliwice - 1:01.37

Slalom mężczyzn

1. Mateusz Habrat, AWF Kraków - 1,26.44
2. Adam Wójtowicz, PŚl Gliwice - 2:28.50
3. Adam Krawczyk, AGH Kraków - 1:30.50

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn

1. PŚl Gliwice - 680 pkt.
2. Politechnika Warszawska - 572 pkt.
3. AWF Kraków - 523 pkt.

Pełne wyniki na: www.wintercup.pl/wyniki
 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl