radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Imprezy
Mistrzostwa Polski Seniorów PZN 2012

W dniach 14 - 16 marca w Krynicy czołowi polscy zawodnicy zmierzą się w 79 - tych Mistrzostwach Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Zawody te objęte są patronatem akcji TAURON Bachleda Ski

Na stokach Jaworzyny Krynickiej najlepsi polscy narciarze rywalizować będą w konkurencjach alpejskich – slalomie, slalomie gigancie, supergigancie i superkombinacji. Organizatorzy spodziewają się około 150 zawodników, a wśród nich członków reprezenacji na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Szczególnie atrakcyjny dla uczestników będzie trzeci dzień, podczas którego odbędzie się – nierozgrywana dotychczas w Polsce – superkombinacja (zawodnicy startują w slalomie i supergigancie).

Najbardziej utytułowany polski alpejczyk Andrzej Bachleda-Curuś wiąże duże nadzieje ze zbliżającymi się mistrzostwami: „W tym roku widoczne jest spore zainteresowanie tymi zawodami i dobrze, bo to dla Polski ważna dyscyplina. Mam nadzieję, że pojawi się wielu dobrych zawodników. W latach 60 i 70, gdy sam startowałem, uczestników było 2-3 razy więcej, a poziom był znacznie wyższy niż obecnie. Program TAURON Bachleda Ski stworzyliśmy by przynajmniej powrócić do poziomu z tamtych lat. Chcemy odświeżyć i wybielić sportowy śnieg, żeby dawał jeszcze więcej radości ludziom w każdym wieku. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze”.
 

Mistrzostwa rozpoczną się od weryfikacji zawodników we wtorek w godz. 17-19 w Krynicy przy ul. Ludowej 12/14. Następnie o godz. 19 odbędzie się odprawa kierowników ekip. We środę rozegrany zostanie slalom gigant, a we czwartek slalom. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za dwa pierwsze dni zawodów odbędzie się w czwartek o godz. 14 przy mecie slalomu. Trzeciego dnia zawodnicy rywalizować będą w supergigancie oraz w superkombinacji, których podsumowanie planowane jest na godz. 15.30.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://www.pzn.pl/narciarstwo-alpejskie/aktualnosci/art248,zapraszamy-do-krynicy-na-alpejskie-mistrzostwa-polski.html.

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl