radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Imprezy
Mistrzostwa Polski Amatorów w Przemyślu

W ostatnią sobotę na stoku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się ósme eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów. Zawody są częścią programu TAURON Bachleda-Ski, którego celem jest promocja narciarstwa alpejskiego w Polsce

Kolejne eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów przyciągnęły do Przemyśla blisko 60 zawodników z całej Polski. Na narciarzy czekała specjalnie przygotowana trasa o długości 600-metrów, na której ustawionych zostało 20 tyczek. Przejazd nie należał do najtrudniejszych, jednak był wystarczający dla narciarzy, którzy nie trenują na co dzień jazdy między tyczkami.

Uczestnicy ścigali się w siedmiu kategoriach ustalonych według płci i wieku. Zwyciężczynią najliczniejszej grupy kobiet została Dominika Mazur, która była o zaledwie pół sekundy szybsza od Doroty Jeziorowskiej. Wśród najsilniej obsadzonej grupy panów złoto wywalczył Grzegorz Siteń, a tuż za nim uplasował się Tomasz Krzymień.

Zawody zakończyły się uroczystą dekoracją zwycięzców. Na podium dominowali zawodnicy z Przemyśla i Rzeszowa, jednak nie zabrakło też reprezentantów innych miast, m. in. Mysłowic, Lublina i Warszawy.

„To chyba ta niepowtarzalna atmosfera Mistrzostw Polski Amatorów sprawia, że staram się przyjeżdżać na tyle edycji na ile tylko zdołam. Jest duch walki, ale są też wspaniali ludzie, których łączy pasja do narciarstwa” – podsumował imprezę jeden z uczestników.

Kolejne eliminacje rozegrane zostaną w Wiśle (24 luty) i Nowym Targu (10 marca), a wielki finał już 23 marca w Kluszkowcach.

Wyniki Mistrzostw Polski Amatorów w Przemyślu:
 

Kobiety I


1. Teresa Chlebowska
2. Agata Pawul

Kobiety II
 

1. Edyta Cupryś
 

Kobiety III

1. Dominika Mazur
2. Dorota Jeziorowska
3. Adriana Bujała

Mężczyźni I


1. Zygmunt Bobko
2. Adolf Kuńkiewicz
3. Kazimierz Stec

Mężczyźni II

1. Grzegorz Siteń
2. Tomasz Krzymień
3. Michał Prądzyński

Mężczyźni III

1. Tomasz Grot
2. Bogusław Mazur
3. Maciej Koza

Mężczyźni IV

1. Marcin Bochniak
2. Tomasz Pawul
3. Jakub Hołysz
 

Fot. Łukasz Solski

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl