radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Imprezy
Majówka na lodowcu Hintertux!

Już po raz trzynasty, na Hintertuxie podbój lodowca po polsku, czyli Polish Pow(d)er Week in Hintertux. Słońce, testy narciarsko-snowboardowe, instruktorzy, koncerty, imprezy i przede wszystkim stuprocentowa gwarancja śniegu – atrakcje tegorocznej majówki można wymieniać godzinami

Polacy mają różne pomysły na wykorzystanie dobrodziejstw kalendarza tegorocznego długiego weekendu majowego – jedni będą grillować w ogródkach, drudzy spędzą go przed telewizorem, a jeszcze inni (ci czujący niedosyt po słabej zimie) zapakują narty lub deski snowboardowe i ruszą na jedyny całoroczny lodowiec w Austrii. Powód? Ostatnia okazja do pożegnania odchodzącego sezonu zimowego i polska majówka The Polish Pow(d)er Week in Hintertux (28.04-05.05.2012).

W programie imprezy coś, co stało się już tradycją polskich majówek i co z pewnością zadowoli fanów nowinek w dziedzinie sprzętu zimowego, czyli testy nart, desek i butów narciarskich (nowość!) na sezon 2012/2013. Codziennie, z ważnym dowodem tożsamości będzie można wypróbować je całkiem za darmo na stokach największego regionu lodowcowego Austrii. Z kolei ci, którzy jeszcze przed wakacjami mają zamiar podszkolić swoje narciarskie umiejętności, będą mogli zrealizować swój plan w towarzystwie polskich instruktorów. Poza tym codziennie na stoku polskojęzyczne przedszkole dla maluchów, a także porządna rozgrzewka przed szusowaniem. O kondycję uczestników imprezy zadba wielokrotna mistrzyni Miss Fitness Polski oraz dwukrotna wicemistrzyni świata Miss Fitness World, czyli Martyna Rapp.

Nie zabraknie też atrakcji dla wszystkich spragnionych smaku drużynowej rywalizacji i sportowych emocji, czyli Zawodów o Puchar Świstaka i Drużynowych Zawodów na Orientację.

Jednak 6-dniowa majówka na lodowcu Hintertux to nie tylko zabawa na stoku – decydując się na udział w imprezie trzeba być przygotowanym na porcję porządnej wieczornej rozrywki w czasie koncertów – zagrają Formacja Nieżywych Schabuff, Oddział Zamknięty i DJ’e z rosyjskiego labelu Dancehall/Reggae, czyli Street Atlas Soundsystem. Atmosferę polskich imprez podgrzeje również występ kabaretu Formacja Chatelet.

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl