radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Imprezy
Finałowa edycja TAURON Energy Ski Cup w czwartek!

Już w czwartek 15 marca, na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej odbędzie się finałowa edycja TAURON Energy Ski Cup, w której będą rywalizować najzdolniejsi młodzi alpejczycy

Podczas eliminacji, spośród dwóch grup wiekowych Junior B (12-13 lat) i Junior C (14-15 lat), wyłonione zostaną najlepsze ósemki wśród chłopców i dziewcząt. W kolejnej rundzie zawodnicy będą ścigać się w slalomie równoległym. Konkurencja, w której narciarze zjeżdżają jednocześnie po dwóch identycznych trasach, a o zwycięstwie decyduje kolejność na mecie, jest niezwykle widowiskowa i pozwala publiczności na bezpośrednie śledzenie rywalizacji pomiędzy zawodnikami.

Zawody mają na celu wyłonienie najlepszych młodych alpejczyków, którzy będą mieli szansę dołączyć do programu szkoleniowego TAURON OlimpijSki.

Z tegorocznej edycji tej imprezy jest zadowolony jej pomysłodawca, najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski pan Andrzej Bachleda-Curuś, który przyznał: - Widać, że młodzież potrzebuje takiej formy rywalizacji, a slalom równoległy pozwala zerwać z monotonią większości polskich zawodów. Dzieje się bardzo ciekawie i sam widziałem sporo młodych talentów, którym w przyszłości wróżę wysokie miejsca na najbardziej elitarnych światowych zawodach.

Eliminacje wystartują o godz. 9.00, a finały rozpoczną się o 10.30. Zapisy na zawody u dyrektora sportowego - pana Wojtka Gajewskiego (kontakt na stronie www.tauronbachledaski.pl)

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl