radomski portal informacyjny
Przypomnij hasło Rejestracja
  STRONA GŁÓWNA » Sporty Zimowe » Imprezy
Eliminacje akademickich zawodów AZS Wintercup na Podhalu

Już w najbliższy piątek (10 lutego) ośrodek narciarski Kotelnica w Białce Tatrzańskiej stanie się areną zmagań sekcji narciarskich największych polskich uczelni. To już czwarta w tym roku edycja AZS Wintercup, zawodów studenckich, organizowanych w ramach TAURON Bachleda Ski

Przedstawiciele sekcji narciarskich największych polskich uczelni tym razem ścigać się będą w największym i najnowocześniejszym kompleksie narciarskim w Polsce – Kotelnicy Białczańskiej. Piękny widok na Tatry Bielskie i prawdziwie góralska atmosfera Podhala towarzyszyły będą sportowym zmaganiom studentów. Zawody odbędą się w konkurencjach slalom oraz slalom gigant i będą już przedostatnią szansą zakwalifikowania się do wielkiego finału AZS Wintercup 2012.

We czwartek (9 lutego), dzień przed zawodami, o godzinie 19.30 odbędzie się weryfikacja oraz odprawa techniczna (losowanie numerów startowych). Zawody rozpoczną się w piątek o godz. 9:00 od slalomu giganta. Następnie o godz. 12:00 rozegrany zostanie salolom. Imprezę zakończy uroczystość wręczenia nagród, która zaplanowana jest na godz. 14:30.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą poprzez elektroniczny formularz umieszczony na stronie www.wintercup.pl do środy (8 lutego) do godz. 15.00. Wpisowe do zawodów wynosi 80 zł od osoby – płatne na miejscu przy weryfikacji. W ramach wpisowego, poza prawem startu w zawodach, każdy uczestnik będzie miał zagwarantowaną nielimitowaną liczbę przejazdów wyciągami w czasie trwania zawodów.

Wielki finał zawodów odbędzie się już 27 lutego na Zakopiańskiej Harendzie. Zawodników motywować będzie zapewne fakt, że nagrodą główną przewidzianą przez organizatorów w tym roku jest samochód osobowy, więc jest o co walczyć.
 

 


 

inne artykuły z działu:
Filmy Instruktażowe
Zobacz Prognoze Pogody
Pogoda w Zakopanem
Ośrodki Narciarskie
Szczęśliwice, Warszawa, mazowieckie
Dla początkujących i zaawansowanych - Górka Szczęśliwicka zaprasza amatorów narciarstwa
Soszów (śląskie, Wisła)
Stacja Narciarska Soszów w Wiśle to ośrodek narciarski położony w pobliżu Wisły (w prostej linii ok. 4 km na zachód od centrum miasta) w Beskidzie Śląskim na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m).

Copyright © 2013 serwis : narta.pl Projekt i wykonanie: Interactive Fit.pl